Proteesimine - Kliinik32

Proteesimine

Proteesimine

Kuidas asendada hambaid?

Puuduvate hammaste asendamiseks sobivad proteesid ehk tehishambad. Proteesidega on võimalik korrigeerida hambakrooni defekte, asendada üksikuid puuduvaid hambaid või hambutu lõualuu puhul kogu hammaste rida. Tänapäeva proteetikas on kasutusel väga palju erinevaid tehnilisi lahendusi ja materjale, mis aitavad kaasa kauni naeratuse tagasisaamisel, arvestades patsiendi soovide ja võimalustega.

Kliinik 32’l on parima teenuse pakkumiseks oma hambalabor, mis on varustatud kaasaegse tehnoloogiaga ja kus töötavad kogemustega hambatehnikud. Väga oluline on, et hambaarstid saaksid töötada koos hambatehnikutega, sest vahetu koostöö tagab patsientidele kiirema ja kvaliteetsema ravitulemuse. Kliinik 32’s on ka tehishammaste puhul oluline nende loomulikkus.

Kirurgia ja proteesimise jaoks koostab arst vastavalt patsiendi suumuredele paketi, mis hõlmab vajalikku arvu implantaate ja vastavalt patsiendi valikule proteese, fikseeritud plastmassist silda või metallokeraamilist silda. Hind varieerub vastavalt implantaatide arvule ja patsiendi valitud kinnituslahendusele, täpsem maksumus kujuneb vastavalt patsiendi individuaalsetele ravisoovidele ja -vajadustele.

Mis on hamba laminaadid?

Hammaste laminaadid on õhukesed kleebitavad keraamilised hammaste katted, millega saab korrigeerida ja taastada kaunist naeratust. Laminaatidega saab korrigeerida ebaühtlases reas olevaid hambaid, vähendada hammaste vahesid, muuta muutunud värviga hambaid ja katta täidistega hambaid.

Kvaliteetsetest materjalidest tehtud ja hästi paigaldatud laminaadid on kestvad, ei muuda ajaga värvi ja näevad välja teiste hammastega sarnased. Kliinik 32-s kasutame kaasaegseid tehnoloogiaid ja teeme kõik selleks, et hammaste laminaadid oleksid nii loomulikud, et nende eristamine pärishammastest oleks võimatu. Parima tulemuse tagavad fotod patsiendist, täpsed digitaalsed skanneeringud hammastest ja koostöö hambatehnikutega.

Laminaatide kasutamise võimalus sõltub patsiendi suu ja hammaste olukorrast. Laminaatide puhul on vajalik patsiendi oma hammaste vähene lihvimine võrreldes hambakrooniga asendamisega. Lihvimine on vajalik, et tekitada keraamikale ruumi. Pärast laminaatide paigaldamist saab jätkata tavapärase igapäevase suuhooldusega, külastada tuleb regulaarselt suuhügienisti ning hambaarsti.

Millega peab arvestama pärast proteesi paigaldamist?

Pärast suusteemaldatava proteesi paigaldamist võib proteesi kandmine olla esialgu ebamugav. Olge kannatlik ning püüdke proteesi ebamugavustundest hoolimata kanda, et sellega võimalikult kiiresti harjuda. Esimesed kaks nädalat proteesi valmimise järgselt on kõige raskemad. Selle aja jooksul eemaldage protees vaid selle puhastamiseks, proteesi tuleks kanda alguses ka öösiti. Hiljem tuleb see ööseks siiski eemaldada.

Kui protees ei ole suus, tuleb see paigaldada niiske salvrätiku sisse pakituna spetsiaalsesse karpi. Vastasel korral proteesimaterjal kuivab ning muutub hapraks. Samuti võib protees kootuda ning tunduda ebatäpsena.

Kuidas puhastada proteesi?

Proteesi tuleb kaks korda päevas hoolikalt puhastada. Proteese tuleb pesta hambaharja ja vedelseebiga ning loputada voolava vee all. Hambapastaga ei ole soovitav proteese puhastada, sest pasta võib proteesi õrna pinda kahjustada. Lisaks tuleb kasutada proteeside puhastamiseks mõeldud erivahendeid (vees lahustuvad tabletid), mis aitavad proteese desinfitseerida. Eriti hoolikalt tuleb puhastada tugihoideklambrite piirkonda. Proteesihooldustooteid saab osta apteegist.

Kellel on õigus saada proteesihüvitist?

Proteesihüvitis on mõeldud kõigile osalise või puuduva töövõimega inimestele, vanadus- ja töövõimetuspensionäridele ning üle 63-aastastele ravikindlustatud eakatele. Alates 1. jaanuarist 2018 muutus proteesihüvitise kord, mille kohaselt patsiendid ei pea enam ise arveid Haigekassale esitama, arvelduse teevad kliinikud ise. Proteesihüvitise summa kolme aasta peale on 260 eurot.

Mis teenused täpsemalt kuuluvad proteesihüvitise alla?

Proteesihüvitise alla lähevad kõik proteesimisega seotud raviteenused: kroonid, implantaadikroonid, laminaadid, totaal- ja büügelproteesid.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot | Sain aru