Millega peab arvestama pärast hammaste juureravi?

Millega peab arvestama pärast hammaste juureravi?

Juureravi on aeganõudev ja keeruline protseduur. Sageli on hambas mitu juurekanalit (üks kuni neli) ja juurdepääs tagumistele hammastele võib olla keeruline. Hammas, mille juurekanaleid ravitakse, võib muutuda hellaks või hakata isegi valutama, sest tegemist on põletikuga, mille taandumine võtab aega. Kuid need sümptomid peaksid ajaga siiski mööduma.

Kui olete arsti poole pöördunud tugeva valuga esmaabi saamiseks, võib juhtuda, et valu ei ole võimalik kohe täielikult likvideerida. Samuti võib põletik ravi alustamisel ägeneda kroonilise juurepõletikuga hambal, mis muidu ei ole tõsisemaid kaebusi põhjustanud. Tugeva valu, paistetuse, palaviku või mõne muu haigusnähu ilmnemisel peaks koheselt tulema uuesti arstile hammast näitama või vähemalt helistama kliinikusse, et saada juhiseid edasise käitumise osas.

Juureravi vaheetappidel asetab arst hambale ajutise täidise. Tund aega pärast ajutise täidise asetamist ei ole soovitatav süüa, kuna täidis on pehme ja võib koos toiduga hambalt eemalduda.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot | Sain aru