Soodustused - Kliinik32

Soodustused

Soodustused

Kliinik 32 on Haigekassaga proteesihüvitise leping

Alates 1. jaanuarist 2018 muutus proteesihüvitise kord, mille kohaselt patsiendid ei pea enam ise arveid Haigekassale esitama, arvelduse teevad kliinikud ise. Proteesihüvitise summa kolme aasta peale on 260 eurot, mis kehtib kõigile osalise või puuduva töövõimega inimestele, vanadus- ja töövõimetuspensionäridele ning üle 63-aastastele ravikindlustatud eakatele.

Proteesihüvitise alla lähevad kõik proteesimisega seotud raviteenused: kroonid, implantaadikroonid, laminaadid, totaal- ja büügelproteesid.

Aja broneerimiseks või proteesihüvitise õiguse ja limiidi jäägi kontrollimiseks palun kirjutage meile aadressil info@kliinik32.ee või helistage numbril 6 32 32 32.

Kliinik 32 on Haigekassaga laste ortodontia leping

Haigekassa tasub lastele osutatud ortodontiateenuste (sh breketid) eest, kuid ainult teatud juhtudel. Seda tehakse järgmiste diagnooside korral:

  1. Ülemine lõualuu on alumisest 9 mm või enam eespool (prognaatne hambumus sagitaalse lahiga 9 mm ja enam).
  2. Alumine lõualuu on ülemisest eespool (progeenne hambumus).
  3. Esimeste hammaste kontakt puudub ja kokku puutuvad ainult tagumised purihambad (lahihambumus, kui kontaktis on ainult molaarid).
  4. Kui õigel ajal pole lõikunud eesmine lõikehammas või silmahammas (peetunud jäävintsisiivid või kaniinid).
  5. Kui ühel lõualuu poolel pole moodustunud rohkem kui üks jäävhammas (kui puudub intsisiiv, kaniin või rohkem kui üks hammas lõualuu kummalgi poolel).
  6. Huule- ja suulaelõhe ning teised näo-lõualuusüsteemi kaasasündinud väärarengud.
  7. Hambumusanomaalia raske või keskmise raskusastmega obstruktiivse uneapnoe korral, juhul kui adenotonsillektoomia ja positiivne õhurõhuravi (CPAP) on osutunud ebaefektiivseks.
  8. Sügav traumeeriv hambumus, mille korral alumised lõikehambad on otseses kontaktis limaskestaga.
  9. Külgmine risthambumus kolme ja enama hamba ulatuses lõualuu ühel poolel, mille korral on oluliselt häiritud näo sümmeetria ning lõualuude areng ja kasv.

Muudel juhtudel haigekassa ortodontiliste teenuste eest ei tasu.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot | Sain aru