Hambaravi narkoosis - Kliinik32

Hambaravi narkoosis

Hambaravi narkoosis

Üldanesteesia ajal viibib patsient kunstlikus unetaolises seisundis, teadvus ja valutundlikkus on kogu kehas välja lülitatud. Kliinik 32 hambaravikirurgia kabinetis on narkoosiaparaat koos integreeritava anesteesiamonitoriga, mille sarnaseid kasutatakse Eesti suurhaiglates üldmeditsiiniliste lõikuste läbiviimiseks. Patsiendi eest kannavad hoolt anestesioloog ja anesteesiaõde ning pärast operatsiooni saab patsient mugavalt toibuda spetsiaalses ärkamistoas. Hambaravi narkoosis sobib keerulisemate ravijuhtumite kirurgiliseks lahendamiseks ja soovi korral saavad seda kasutada ka need patsiendid, kellel on hirm hambaravi protseduuride ees. Enamasti suudame vähendada patsientide hirmu ja ebamugavust, kasutades teisi valutu hambaravi võtteid.

Üldanesteesia korral tuleb teada väga täpselt patsiendi üldist meditsiinilist tausta. Oluline on, et narkoosis hambaravile tulles ei põeks patsient palavikuga haiguseid ega muid hingamisteede infektsioone. Patsient peab olema söömata ja joomata vähemalt kuus tundi enne protseduuri. Jätkata võib igapäevaste ettenähtud ravimite võtmist, kui just pole kokku lepitud teisiti. Kokku tuleb leppida mõne lähedasega, kes peale raviprotseduuri järele tuleb ning patsiendi koju viib.

Narkoosis ravi pakume patsientidele alates 3-ndast eluaastast.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot | Sain aru