Suuhügienisti teenused - Kliinik32

Suuhügienisti teenused

Suuhügienisti teenused

Mis teenus täpsemalt on hammaste sügavpuhastus?

Hammaste tervis ja puhtus on oluline igaühele. Seetõttu soovitame lisaks regulaarsele iga-aastasele hammaste kontrollile hoolitseda kogu suuõõne eest hammaste sügavpuhastuses.

Hammaste sügavpuhastus on hea lahendus kõigile, kes soovivad säilitada oma nooruslikku naeratust veel pikaks ajaks suhteliselt kerge vaevaga – käies vähemalt korra aastas hammaste sügavpuhastuses ning järgides meilt saadud näpunäiteid. Juhime siiski tähelepanu, et hammaste sügavpuhastus sobib vaid neile patsientidele, kellel ei ole kaugelearenenud igemepõletikku ehk gingiviiti või hambaümbruse põletikku ehk parodontiiti. Kui patsiendil on aga diagnoositud kas gingiviit või parodontiit, on esmalt vajalik ravi parodontoloogi juures.

Sügavpuhastuse protseduuri järel on hambad ideaalselt puhtad ning Teil on kergem ja mugavam jätkata igapäevase suuhügieeniga. Hammaste sügavpuhastuses hoolitsevad Teie eest Kliinik 32 suuhügienistid  Julia Janpol, Eveli Hark ja Krista Aas.

Kuidas hambaid valgemaks saada?

Hammaste valgendamine on kõige populaarsem kosmeetiline protseduur. Hammaste valgendamine on protseduur, mis muudab Teie hambad heledamaks ja aitab vabaneda pigmendist hammastel. Hammaste valgendamist saab teha nii hambaravikabinetis kui ka kodus.

Enne valgendamist peab pöörama tähelepanu hammastele, millel on täidised, kroonid või laminaadid, kuna eelpool mainitud hambad valgendamisele ei reageeri ja jäävad selliseks nagu enne. Harmoneeruva hambarea saavutamiseks tuleks pärast valgendamist vahetada vanad täidised, kroonid, laminaadid.

Kuidas käib hammaste valgendamine hambaravikabinetis?

Suuhügienisti juures hammaste valgendamiseks tuleb Teil varuda aega umbes tund. Esmalt hindab arst Teie hammaste olukorda:

karioossed defektid (augud) tuleb enne valgendamist parandada, sest valgendamise ajal on oht, et valgendusgeel võib sattuda hambaauku ja hiljem põhjustada hamba tundlikkust
hambakivi ja katt tuleb eemaldada, et hambapinnad oleksid puhtad ja geel saaks mõjuda kõikidele hambapindadele ühtlaselt.
Kui hammaste olukord on hinnatud ja sobilik valgendamiseks, siis puhastab suuhügienist Teie hambad pastaga. Seejärel määrab suuhügienist Teie hetke hambavärvi, et pärast valgendamist näha tooni muutust.

Kliinik 32’s valgendatakse hambaid Zoom lambi ja OpalEscence geeliga. Esmalt kantakse Teie igeme ja hambapiirile kaitse, et geel ei satuks igemetele. Seejärel kantakse hammastele geel, mis aktiveeritakse 15 minutiks Zoom lambiga. Protseduuri saab korrata samal visiidil 4 korda 15 minutit, kuid tavaliselt piisab juba kahest seansist, et saavutada patsienti rahuldav tulemus. Valgendusprotseduuri lõpus eemaldatakse geel hammastelt ja igemekaitse igemetelt.

Milline on hammaste valgendamine geeliga?

Kliinik 32 kasutatakse hammaste valgendamiseks OpalEscence Boost geeli. Esmalt kantakse Teie igeme ja hambapiirile kaitse, et geel ei satuks igemetele. Seejärel kantakse hammastele geel ning seejärel tuleb lasta geelil mõjuda hammastel umbes 45 minutit. Seejärel eemaldatakse geel ja igemekaitse.

Kui tihti võib hambaid valgendada?

Valgendamise efekt on individuaalne. Näiteks kollakamad hambad reageerivad valgendamisele paremini kui hallika tooniga hambad. Pärast esimest valgendamise protseduuri saab patsient ise otsustada, kas soovib protseduuri korrata või on tulemusega rahul.

Kuna valgendamine on keemiline protseduur ja geel peab tungima emaili kihtidesse, on tihti selle tagajärjeks hammaste tundlikkus kas juba protseduuri ajal või selle järel. Tavaliselt kaob tundlikus paari päevaga.

Tähelepanu tasub pöörata, et 24 tunni jooksul pärast valgendamist ei tohiks juua musta kohvi, teed ja punast veini ning tugeva pigmendisisaldusega toite (kanakarri, peedisalat jne).

Kuidas hambaid kodus valgendada?

Et kodus valgendada, tuleb esmalt tulla hambaarsti või suuhügienisti vastuvõtule, kus hinnatakse Teie hammaste olukorda (hambaaugud, hambakivi, -katt). Vajadusel saneeritakse (ravitakse) hambad ja eemaldatakse kivi ning hambakatt. Seejärel võetakse Teie hammastest jäljendmudelid, mille alusel tehakse hambalaboris Teie hammastele kaped. Kapede kättesaamisel selgitab suuhügienist/ hambaarst, kuidas toimida, et valgendamine oleks efektiivne ning õige. Koduseks valgendamiseks vajamineva geeli karbamiidperoksiidi sisaldus on 10%.

Kodus teostatavat valgendamist ei ole soovitatav teha üle 6 päeva.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot | Sain aru