Hambaravi sedatsioon - Kliinik32

Hambaravi sedatsioon

Hambaravi sedatsioon

Sedatsiooni puhul toimub patsiendi rahustamine ja kerge une tekitamine ravimitega, mis muudab patsiendi emotsionaalselt ja füüsiliselt lõdvestunuks ning rahulikuks. Samas on patsient sedavõrd ärkvel, et suudab rääkida, liigutada ja täita hambaarsti korraldusi ning säilivad kõik elutähtsad refleksid. Hambaravi sedatsiooni puhul süstib spetsiaalse erialase väljaõppe saanud anestesioloog patsiendi veeni rahustit, mille mõju ei ole väga tugev ja mille tulemusel tunneb enamik patsiente lõdvestumist ja rahulolu. Kliinik 32-s kasutame rahustina midasolaami lahust.

Sedatsiooni järgselt taastub patsient ärkamistoas ja lubatakse koju, kui ta on täiesti ärkvel, valuvaba, tal ei ole iiveldust ning talle on saatja järele tulnud. Peale sedatsiooni võib veel ööpäeva jooksul tunda kerget nõrkust või uimasust, seepärast on soovitav, et kuni järgmise hommikuni oleks patsiendiga keegi täiskasvanud lähedane.

Sedatsiooni ei tehta rasedatele, vastunäidustatud on ka mõned närvi- ja lihashaigused ning allergia sedatsiooniks kasutatavate ravimite suhtes. Patsient ei tohi põdeda palavikuga kulgevaid või hingamisteede nakkushaiguseid.

Patsiendi ohutuse tagamiseks ei tohi süüa neli tundi enne sedatsiooni, vedelikku ei tohi juua kaks tundi enne protseduuri algust. Juhul, kui sedatsioonis ravi ajal ilmneb komplikatsioone ja ravi jätkamine on raskendatud, siis ravitegevus katkestatakse. Hambaravi sedatsioon on üldiselt ohutu ja sellest taastutakse kiiresti.

Kliinik 32-s viib hambaravi sedatsiooni läbi anestesioloog.

hambaravi narkoosis
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot | Sain aru