Implantoloogia - Kliinik32

Implantoloogia

Implantoloogia

Mida tähendab hambaravis implantoloogia?

Hambaimplantaadid on parim viis asendada puuduvad hambad. Tänapäeval kasutatakse üha rohkem kirurgiliselt paigaldatavaid hambaimplantaate kui kõige kaasaegsemat raviviisi puuduvate hammaste asendamisel. Implantaat on ideaalne ravivõimalus hea suuõõne tervisega patsiendile, kes on kaotanud mingil põhjusel ühe või mitu hammast. Selle metoodika puhul istutatakse lõualuusse hambaimplantaat ehk tehisjuur, millele luustumise järgselt valmistatakse keraamiline või metallokeraamiline hambakroon. Mitmete kõrvuti asetsevate hammaste puudumise korral asendatakse osa neist implantaatidega ning nende peale valmistatakse mitme hambaga või kogu hambakaart taastav sildprotees.

Mis on hambaravi implantaat?

Implantaat on väike titaanist kruvi, mis asendab hamba loomulikku juurt. Implantaat asetatakse lõualuusse, kuhu see aja möödudes (3-6 kuud) täielikult kinnitub. Implantaadi paigaldamine toimub enamasti kohaliku tuimastusega, pikemate protseduuride puhul on Kliinik 32 võimalus lõikusi läbi viia üldnarkoosis. Pikaajalised uuringud ja kliiniline kasutamine tõestavad, et implantaadid on turvalised, patsiendi oma kudesid säästvad ning nende abil on võimalik fikseerida erinevaid proteese.

Kas implantaatide paigaldamiseks on vanusepiirang?

Implantaatide paigaldamiseks vanusepiiranguid ei ole, küll peab olema säilinud piisavalt lõualuud. Peale hamba eemaldamist või kaotust on soovitav asendada tühi koht kohe uue hambaga, sest peale hamba eemaldamist luu kahaneb (6 kuuga ligi 30-50%), puuduva hamba kõrval olevad hambad nihkuvad aja jooksul tühimiku suunas ning võivad kuluda ebaühtlaselt.

Pikem ajaline vahe hamba asendamisel teeb järgneva ravi keerulisemaks ja patsiendile kulukamaks. Ravi õnnestumise eelduseks on hea suuhügieen ja regulaarne  ravijärgne kontroll. Enne ravi alustamist teostatakse Kliinik 32’s põhjalikud uuringud, mis sisaldavad suuõõne kliinilisi uuringuid, vajadusel 3D röntgenuuringuid ja patsiendi hambakaarte mudelite analüüsi.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot | Sain aru