Esmaabi - Kliinik32

Esmaabi

Esmaabi

Kuidas esmaabi saada?

Ootamatuid hambamuresid võib ette tulla igaühel – kas hakkab hammas valutama, tuleb implantaadikroon lahti, läheb hambaprotees katki, õnnetusest tekib trauma või juhtub midagi muud, mis vajab kiiret reageerimist.

Esmaabivisiidi kinnitamiseks helistage palun kliinikusse numbril 6 32 32 32. Töövälistel aegadel jätke palun oma nimi, telefoninumber ja mure kirjeldus automaatvastajale ning meie administraatorid võtavad teiega järgmise tööpäeva hommikul ühendust.

Kuidas kodus hambavalule leevendust saada?

Hambavalule võib leida ajutist leevendust valuvaigistitest nagu ibuprofeen ja paratsetamool. Vältige valuvaigisti panemist igemele ja hamba liigset ärritamist. Jälgige kindlasti, et te ei ületaks päevast soovitavat annust, mis on märgitud ravimi pakendil või infokirjas.

Kindlasti ei tohi teha soojasid kompresse, sest selle tulemusena võib põletik muutuda ulatuslikumaks. Trauma korral võite tursetel hoida jahedat. Külmakompresside tegemisel on mõistlik kasutada kompressi ja naha vahel rätikut, et vältida näonaha külmakahjustusi. Leevendust võib tuua ka jahedate mittealkohoolsete jookide tarbimine.

Samuti võib aidata, kui sätite magamise ajaks peaaluse kõrgemaks – kõrgem peaalune vähendab põletikulise vedeliku kogunemist pea piirkonda ja turse tekkimist.

Murdunud hamba, proteeside või breketite korral võiks murdunud tükid säilitada ja hambaarsti juurde kaasa võtta.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot | Sain aru