Tuimastussüst - Kliinik32

Tuimastussüst

Tuimastussüst

Tuimastussüst ei kujuta endast harilikult mingit ohtu tervisele. Tuimastussüst sisaldab anesteetikumi, millele on lisatud väga väikeses koguses (1:100 000 – 1:200 000) veresooni ahendavat ainet (nt. adrenaliini). Selle eesmärk on ahendada veresooni, et anesteetikum mõjuks võimalikult lokaalselt (st. mööda ahenenud veresooni ei haju tuimastusvahend organismi) piisavas kontsentratsioonis ja piisavalt kaua ning ahenenud veresooned vähendavad kirurgiliste protseduuride puhul haava veritsust.

Kui tegu on südamehaigusi põdeva inimesega, tehakse selline tuimastussüst, mis sisaldab vähem adrenaliini. Üldiselt on aga adrenaliini kogus lahuses nii väike, et see ei tohiks vaevusi tekitada isegi südamehaigel. Lisaks toimeainetele on süstelahuses säilitusaineid. Üliväike tõenäosus on, et patsiendil võib olla mõne vastu neist allergia, aga see võimalus on sisuliselt olematu. Tänapäeval kasutame hambaravis tavaliselt artikaiini baasil tuimastuslahuseid, selle toimeaine või adrenaliini suhtes tundlikele patsientidele pakume alternatiivina mepivakaiini baasil tuimastuslahuseid.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot | Sain aru