Kliinik32

Röntgen

Kliinik 32-s on võimalik teha nii 3D-röntgenpilte, panoraamröntgenpilte kui kolju külgülesvõtteid.
 
Röntgenpiltide tegemisel kasutame uue põlvkonna tehnoloogial põhinevat hambaravi 3D-röntgenaparaati.
 
3D-röntgenaparaat kasutab kahte kombineeritud süsteemi – täisdigitaalset panoraamvõtet ja 3D võtet ühes seadmes, võimaldades oluliselt kiiremini ja efektiivsemalt saada diagnoosimiseks vajalikud röntgenpildid erinevate nurkade alt ning vähendades sellega patsiendile erinevate raviprotseduuridega, eriti kirurgiliste vahelesegamistega seotud riske. Kui tavaröntgen näitab pilti kahemõõtmelisena, siis 3D-aparaat võimaldab luua peapiirkonnast kolmedimensioonilise ülesvõtte, näidates täpsemalt erinevaid anatoomilisi struktuure, millega tuleb raviprotseduurides arvestada. See viib röntgenvõtted ja implantaatide planeerimise uuele tasandile ning avab uued võimalused diagnoosimisel ja ravi planeerimisel.
 
Kasutades suuremat pildivälja, saavad 3D-röntgenaparaadi abil diagnoosimiseks vajaliku informatsiooni lisaks stomatoloogidele ka näo-lõualuu kirurgid, ilukirurgid, kurgu-nina-kõrvaarstid ja kogu meditsiin, mis on huvitatud pildistatavast piirkonnast ja selle informatsiooni töötlusest spetsiaalse 3D radioloogide programmiga.
 
Kliinik 32 röntgenuuringutele saavad patsienti suunata kõik Eesti hambaarstid ning arstid teistest meditsiinivaldkondadest. Protseduur võtab sõltuvalt uuritavast piirkonnast ja ülesvõtete arvust kokku aega maksimaalselt 5-10 minutit, sealhulgas röntgenpildi tegemiseks kulub umbes pool minutit ja ruumilise kujutise väljaarvestamiseks kaks kuni kolm minutit. Patsiendil on võimalik soovi korral saada röntgenülesvõtted kaasa elektroonilisel infokandjal või e-posti teel. 3D-röntgenpildiga saab lisaks kaasa ka tasuta programmi, mis võimaldab raviarstil kujutist vaadelda ja töödelda.
 
Hambaravi 3D-röntgen töötab tunduvalt madalamate doosidega kui muu meditsiini kompuutertomograafid. Röntgenpiltide tegemisel kasutatakse kaitsepõllesid ning piltide tegemine on patsiendile ohutu.
 
3D-uuringu hind on sõltuvalt ülesvõtete arvust ja uuringupiirkonna ulatusest 85-170 eurot, panoraamröntgenpildi hind on 30 eurot.
 
Röntgenpildi tegemiseks pöörduge palun Kliinik 32 poole.
Arstidel palume tellimuse vormistamiseks täita saatelehe, mille leiate siit.

Video vaatamiseks on vajalik Flash Player, mille saab alla laadida siit.
 

 

Scanora 3D

 Hambaravi | Hammaste valgendamine | Breketid
Jaga seda lehte: