VIDEO | Vaata nüüd ja võta õppust, kuidas õigesti hambaniiti kasutada

VIDEO | Vaata nüüd ja võta õppust, kuidas õigesti hambaniiti kasutada
28. november 2018

Hambaarstidelt ja suuhügienistidelt küsitakse tihti, kuidas kasutada hambaniiti õigesti. Võtsime hambaravimikroskoobi ja filmimisime õige võtte üles — proovi seda õhtul kodus.

Arstid soovitavad hambaniiti kasutada kord päevas, kõige parem aeg seda teha on enne õhtust hambapesu. Hambaniiti kasutatakse selleks, et puhastada hambavahed ja igemetaskud. Need on suus kõige raskemini ligipääsetavad kohad, kus hakkavad kergesti paljunema bakterid, mis kahjustavad hambaid ja tekitavad igemehaigusi.

„Kui kasutada hambaniiti regulaarselt ja õigete võtetega, siis see ei põhjusta inimesele ebamugavustunnet ega tekita tervetes igemetes veritsust. Lisatud videos hakkab ige veritsema, sest patsient ei olnud kunagi puhastanud hambaniidiga igemetasku põhja. Seal elutsesid bakterid, mis ärritasid iget ja igemes oli väike põletik,” rääkis Kliinik 32 hambaarst ja igemeravi spetsialist Maria Toompere.

Toompere lisas, et selleks, et bakterid igemest välja saada ja põletikku ennetada, tuleks jätkata hambaniidiga igemetaskute puhastamist. „Probleemide korral tasub kindlasti külasta oma hambaarsti, sest igemehaiguste varajane avastamine on eriti tähtis, sest kui probleem on läinud suureks, siis sellest tervenemine võib kujuneda keeruliseks ja väga pikaajaliseks raviprotsessiks,” ütles ta.

Kasuta hambaniiti õigesti:

  1. Võta 30-40 cm hambaniiti kindlalt kahe nimetissõrme vahele
  2. Libista hambaniit õrnalt hambavahesse ning tõmba ettevaatlikult hambakumerust jälgides niit koos hambakatuga igemetaskust välja
  3. Korda liigutust kõikides hambavahedes

Video avaldati Delfis:

http://naistekas.delfi.ee/tervis/hambad/video-vaata-nuud-ja-vota-oppust-kuidas-oigesti-hambaniiti-kasutada?id=84568643


Teemad

Hammaste tervise kuu

Jaga artiklit

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot | Sain aru