«Parodontiiti ravides on hambaarsti ülesanne saada patsiendi hambad nii puhtaks, et kinnituskoed «julgeksid» uuesti hambale kinnituda. Parodontiit tekib, sest bakterid kinnituvad hammastele ja moodustavad seal bakteriaalse biokile ehk rahvakeeli hambakatu. Biokile eemaldamine võimaldab igemetel ja sidekoe kiududel, mis hammast luu sees hoiavad, uuesti hamba ümbert kinni võtta ning hoida teda lõualuu sees nii, et säiliks mälumisfunktsioon,» selgitab arst.

Kui parodontiidi ravi on värskelt tehtud, on edasi oluline hoolt kanda, et haigus tagasi ei tuleks. Ravi lõppedes õpetab hambaarst patsiendile, kuidas oma hambaid õigesti puhastada, et vältida biokile tekkimist hammastele ning hambakivi moodustamist hamba juurtele. Neid õpetusi tuleks edaspidi hammaste puhastamisel jälgida ning käia hambaarsti poolt määratud intervallide tagant hammaste kontrollis. «Tasub teada, et hammaste väljakukkumist on võimalik vältida, kuid see vajab sageli eluaegset haiguse jälgimist ja pühendumist,» ütleb Toompere.

Parodontiidi sümptomiteks on valutavad ja veritsevad igemed, liikuvad hambad ning spetsiifiliselt ebameeldiv hingeõhk. Selle tagajärjeks võib olla hammaste väljakukkumine.