Kliinik 32 annetas Eesti hambaarstiteaduse stipendiumi fondi 10 000 eurot - Kliinik32

Kliinik 32 annetas Eesti hambaarstiteaduse stipendiumi fondi 10 000 eurot

Kliinik 32 annetas Eesti hambaarstiteaduse stipendiumi fondi 10 000 eurot
20. jaanuar 2022

Tartu Ülikooli Sihtasutuse juurde loodud Eesti Hambaarstiteaduse Stipendiumi Fond sai esimese suurannetuse, mis katab 20 protsenti fondi tegevuse käivitamiseks vajalikust põhikapitalist. Annetuse summas 10 000 eurot kandis fondile üle Kliinik 32 sooviga, et hambaarsti erialal tehtav teadustöö saaks rohkem toetust.

Fondi algataja, Eesti Hambaarstide Liidu presidendi dr Piret Väli sõnul on eesmärk saada Eesti Hambaarstide Liidu 100. aastapäeva tähistamiseks 3. juunil 2022 kokku vähemalt 50 000 euro suurune põhikapital, mille kasumiprotsentidest hakatakse alates 2023. aastast välja andma kahte stipendiumit. Esimesel, 2022. aastal rahastatakse stipendiumi väljaandmist sihtotstarbeliste annetuste kaudu.

Dr Väli sõnul asutati fond, et motiveerida Eesti hambaarstiteaduse üliõpilasi, residente, doktorante ja ülikooli õppejõude oma erialal väga häid tulemusi saavutama. „Tartu Ülikooli õppe- ja teadustöö kõrge tase on meie kõigi huvides, et hoida Eesti hambaraviteenuse kvaliteeti ja aidata kaasa uute säravate erialaspetsialistide väljakujunemisele,“ kommenteeris dr Väli.

Samal seisukohal on ka Kliinik 32 peaarst dr Lauri Vahtra: „Enamik meie hambaarstidest on õppinud Tartu Ülikoolis ja rahvusvahelises plaanis on see väga hea haridus. Kuid oleksime veel uhkemad oma ülikooli üle, kui hambaarsti eriala rahvusvahelistel konverentsidel räägitaks ka Tartu Ülikoolis tehtavast teadusest.“

Annetusi Eesti hambaarstiteaduse stipendiumi fondi põhikapitali saab teha Tartu Ülikooli Sihtasutuse veebilehe kaudu: https://sihtasutus.ut.ee/fondid#fund=4880450

Annetada saavad nii ettevõtted kui ka eraannetajad. Toetuste suurus ei ole määratletud, kuid kõik vähemalt 1000 eurose annetuse tegijad nimetatakse fondi nimelisteks liikmeteks ning aasta suurima annetuse tegija pälvib Aasta Toetaja aunimetuse.

Stipendiume hakkab haldama ning stipendiumikonkursse korraldama Tartu Ülikooli Sihtasutus. Stipendiumi suurus lepitakse kokku igal aastal augusti lõpus toimuvate Eesti Hambaarstide Päevade ajaks ning stipendiumisaajad selguvad detsembri alguses rahvusülikooli aastapäeva sündmuste raames.


Teemad

Heategevus

Jaga artiklit

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot | Sain aru