Hambaarst avaldab: see on põhjus, miks peaksid iga kord, kui midagi näksid, vett peale jooma - Kliinik32

Hambaarst avaldab: see on põhjus, miks peaksid iga kord, kui midagi näksid, vett peale jooma

Hambaarst avaldab: see on põhjus, miks peaksid iga kord, kui midagi näksid, vett peale jooma
5. juuni 2019

Vee joomine pärast igat toidukorda on hammaste tervisele hea. Seda tasub silmas pidada isegi palava ilmaga jäätist süües.

“Juba mõni lonks vett vähendab suus toiduosakeste hulka. Seetõttu on vee joomine mitte lihtsalt tervislik, vaid hammastele väga kasulik,” ütleb Kliinik 32 hambaarst dr Laura Kullamaa.

Dr. Kullamaa sõnul tuleks vett juua ka näiteks pärast jäätise söömist. Jäätis sisaldab arvestatavalt suhkrut ning ilma vett joomata kestab happerünnak suus 30 minutit. Vee joomine aitab lühendada happerünnaku pikkust.

Samuti on hambaarsti poolt soovitatav, et kahe söögikorra vahe oleks vähemalt kolm tundi. Ka tervislik vahepala on hambaarsti hinnangul söögikord.

“Seetõttu, kui tekib soov söögikordade vahel midagi põske pista, tasub veepudel läheduses hoida ja pärast näksimist lihtsalt tavalist vett peale juua,” soovitab dr Kullamaa.

Soovitatav veekogus täiskasvanud inimesele päevas on 2 liitrit, seda ei tasu asendada kohvi, tee, piimatoodete ega karastusjookidega.

Lisaks vee joomisele tuleb hambaid pesta vähemalt kaks korda päevas ja korra õhtuti niiditada. Kui pesed, pööra tähelepanu igale hambale ning jälgi, et kõik hambapinnad saaksid puhtaks. Tulemus on hea, kui keelega hambaid katsudes tunned, et need on täiesti siledad. Suur abi hammastele on ka ksülitooliga närimiskummi närimisest pärast söömist.

 

Artikkel ilmus Delfi Naistekas:

https://naistekas.delfi.ee/tervis/hambad/hambaarst-avaldab-see-on-pohjus-miks-peaksid-iga-kord-kui-midagi-naksid-vett-peale-jooma?id=86432557


Teemad

Jaga artiklit

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot | Sain aru