Kui sa ei näe seda kirja korrektselt, siis kliki siia
  EN   FI   RU
 
 

Hea patsient!

Novembris korraldasime hammaste tervise kuud, millega tõime tähelepanu alla tubakasuitsude, e-sigarettide ja huuletubaka tarvitamise. Eriti köitis see teema noorte, 18–25-aastaste sihtrühma, kes moodustasid YouTube’i statistika järgi koguni 86,6% klippide vaatajatest.

Kliinik 32 peaarst dr Lauri Vahtra selgitab, et tänavust www.hammastetervisekuu.ee sotsiaalteavituskampaaniat ajendas käivitama Eestis ilmnenud murettekitav trend. Nimelt on 16–24-aastaste vanuserühmas märgatavalt suurenenud e-sigaretti vähemalt kord kuus tarvitavate noorte hulk: meestel 23,5% (samal ajal meeste keskmine 11,8%) ja naistel 34,5% (naiste keskmine 10,8%). „Me peame sellesse trendi suhtuma väga tõsiselt, sest just nooremal suitsetajal tekivad kiiremad ja hävituslikumad haiguse vormid,“ märgib dr Vahtra.

Probleemi olulisust mõistsid ka koolid ja noortekeskused, kes algatusega kaasa tulid ning kampaaniaklippe jagasid. Loodetavasti aitab valusa probleemi teadvustamine inimestel ebavajalikest pahedest loobuda ja novembris avalikuks saanud videotest on abi ka tulevikus. Lisasime neisse klippidesse ka paraja annuse meelelahutust, et noori paremini kõnetada.

Teavituskuu kõige menukam oli Mattias Naaniga filmitud klipp, kus küsiti: „Milleks maksta tupsu eest oma hammastega?“. Saime klipi kohta palju tagasisidet ja selgus, et kuigi meie hambaarstid on teinud jõupingutusi ja probleemist hambaravikabinetis rääkinud, on Eestis veel palju inimesi, kes kuulsid nende ainete kahjulikkusest hammastele esimest korda.

 
Kliinik32
 

Vaata kõiki hammaste tervise kuu videoklippe: www.hammastetervisekuu.ee

 
 

Hambaarst taskus – hambaravi sedatsioonis ja narkoosis

 
   

Meie hea une spetsialist, anestesioloog Markko Pärtelpoeg annab ülevaate, millega on vaja arvestada enne narkoosi ja sedatsiooniga hambaravi. Anestesioloog vastab muuhulgas küsimustele, kuidas protseduuriks valmistuda, kuidas näeb välja protseduuripäev ja mida teha, kui peaksite enne protseduuri haigestuma.

 
Kliinik32
 

Pühad toovad muudatusi kliiniku lahtiolekuaegadesse

27.–28. detsembril oleme avatud kell 8–16.

Pühadeperioodil oleme suletud 23.–26. detsembril, 29.–31. detsembril ja 1. jaanuaril.

Oma Facebooki lehel, blogis ning Instagrami lehel jagame uudiseid ja infot hammaste tervise ning kliiniku tegemiste kohta.

 
  Ilusat ees ootavat talvehooaega!
Teie Kliinik 32