Kliinik32

Pärast proteesi paigaldamist

Pärast suust-eemaldatava proteesi paigaldamist võib proteesi kandmine olla esialgu ebamugav. Olge kannatlik ning püüdke proteesi ebamugavustundest hoolimata kanda, et sellega võimalikult kiiresti harjuda. Esimesed kaks nädalat proteesi valmimise järgselt on kõige raskemad. Selle aja jooksul eemaldage protees vaid selle puhastamiseks, proteesi tuleks kanda alguses ka öösiti. Hiljem tuleb see ööseks siiski eemaldada.

Kui protees ei ole suus, tuleb see paigaldada niiske salvrätiku sisse pakituna spetsiaalsesse karpi. Vastasel korral proteesimaterjal kuivab ning muutub hapraks. Samuti võib protees kootuda ning tunduda ebatäpsena.

Proteesi tuleb kaks korda päevas hoolikalt puhastada. Proteese tuleb pesta hambaharja ja vedelseebiga ning loputada voolava vee all. Hambapastaga ei ole soovitav proteese puhastada, sest pasta võib proteesi õrna pinda kahjustada. Lisaks tuleb kasutada proteeside puhastamiseks mõeldud erivahendeid (vees lahustuvad tabletid), mis aitavad proteese desinfitseerida. Eriti hoolikalt tuleb puhastada tugihoideklambrite piirkonda. Proteesihooldustooteid saab osta apteegist.Hambaravi | Hammaste valgendamine | Breketid
Jaga seda lehte: