Kliinik32

Hammaste valgendamine

Hammaste valgendamine on kõige populaarsem kosmeetiline protseduur. Hammaste valgendamine on protseduur, mis muudab Teie hambad heledamaks ja aitab vabaneda pigmendist hammastel.

Hammaste valgendamist saab teha nii hambaravikabinetis kui ka kodus.
Tähelepanu peab pöörama enne valgendamist hammastele, millel on täidised, kroonid või laminaadid, kuna eelpool mainitud hambad valgendamisele ei reageeri ja jäävad selliseks nagu enne. Harmoneeruva hambarea saavutamiseks tuleks pärast valgendamist vahetada vanad täidised, kroonid, laminaadid.

 

Hammaste valgendamine hambaravikabinetis


Suuhügienisti juures hammaste valgendamiseks tuleb Teil varuda aega umbes tund. Esmalt hindab arst Teie hammaste olukorda:

  • karioossed defektid (augud) tuleb enne valgendamist parandada, sest valgendamise ajal on oht, et valgendusgeel võib sattuda hambaauku ja hiljem põhjustada hamba tundlikkust
  • hambakivi ja katt tuleb eemaldada, et hambapinnad oleksid puhtad ja geel saaks mõjuda kõikidele hambapindadele ühtlaselt.
 
Kui hammaste olukord on hinnatud ja sobilik valgendamiseks, siis puhastab suuhügienist Teie hambad pastaga. Seejärel määrab suuhügienist Teie hetke hambavärvi, et pärast valgendamist näha tooni muutust.

Kliinik32-s valgendatakse hambaid Zoom lambi ja OpalEscence geeliga. Esmalt kantakse Teie igeme ja hambapiirile kaitse, et geel ei satuks igemetele. Seejärel kantakse hammastele geel, mis aktiveeritakse 15-ks minutiks Zoom lambiga. Protseduuri saab korrata samal visiidil 4 korda 15 minutit, kuid tavaliselt piisab juba kahest seansist, et saavutada patsienti rahuldav tulemus. Valgendusprotseduuri lõpus eemaldatakse geel hammastelt ja igemekaitse igemetelt.

Hammaste valgendus Zoom lambiga maksab 350 eurot.


Valgendus OpalEscence Boost geeliga

Esmalt kantakse Teie igeme ja hambapiirile kaitse, et geel ei satuks igemetele. Seejärel kantakse hammastele geel ning seejärel tuleb lasta geelil mõjuda hammastel umbes 45 minutit. Seejärel eemaldatakse geel ja igemekaitse.

Hammaste valgendus OpalEscence Boost geeliga maksab 250 eurot.

Valgendamise efekt on individuaalne. Näiteks kollakamad hambad reageerivad valgendamisele paremini kui hallika tooniga hambad. Pärast esimest valgendamise protseduuri saab patsient ise otsustada, kas soovib protseduuri korrata või on tulemusega rahul.
Kuna valgendamine on keemiline protseduur ja geel peab tungima emaili kihtidesse, on tihti selle tagajärjeks hammaste tundlikkus kas juba protseduuri ajal või selle järel. Tavaliselt kaob tundlikus paari päevaga.
Tähelepanu tasub pöörata, et 24 tunni jooksul pärast valgendamist ei tohiks juua musta kohvi, teed ja punast veini ning tugeva pigmendisisaldusega toite (karri kana, peedisalat jne).

 

Hammaste valgendamine kodus

Et kodus valgendada, tuleb esmalt tulla hambaarsti või suuhügienisti vastuvõtule, kus hinnatakse Teie hammaste olukorda (hambaaugud, hambakivi, -katt). Vajadusel saneeritakse (ravitakse) hambad ja eemaldatakse kivi ning hambakatt. Seejärel võetakse Teie hammastest jäljendmudelid, mille alusel tehakse hambalaboris Teie hammastele kaped. Kapede kättesaamisel selgitab suuhügienist/ hambaarst, kuidas toimida, et valgendamine oleks efektiivne ning õige. Koduseks valgendamiseks vajamineva geeli carbamide peroxid sisaldus on 10%.

Kodus teostatavat valgendamist ei ole soovitav teha mitte üle 6 päeva.

 
Hammaste valgendamine

 

 

 

 

 

 Hambaravi | Hammaste valgendamine | Breketid
Jaga seda lehte: