Kliinik32

Hambaravi esmaabi

Esmaabi
 
Ootamatuid hambamuresid võib igaühel ette tulla – kas hakkab hammas valutama, tuleb implantaadi kroon lahti, läheb hambaprotees katki, õnnetusest tekib trauma või juhtub midagi muud, mis vajab kiiret reageerimist.
 
Esmaabiaja broneerimine
 
Esmaabivisiidi kinnitamiseks helistage palun kliinikusse numbril 6 32 32 32. Töövälistel aegadel jätke palun oma nimi, telefoninumber ja mure kirjeldus automaatvastajale ning meie administraatorid võtavad teiega järgmise tööpäeva hommikul ühendust. Oleme avatud esmaspäevast neljapäevani kell 8-19 ja reedeti kell 8-17.
 
Valu vaigistamine kodus
 
Hambavalule võib leida ajutist leevendust valuvaigistitest nagu ibuprofeen ja paratsetamool. Vältige valuvaigisti panemist igemele ja hamba liigset ärritamist. Jälgige kindlasti, et te ei ületaks päevast soovitavat annust, mis on märgitud ravimi pakendil või infokirjas.
 
Kindlasti ei tohi teha soojasid kompresse, sest selle tulemusena võib põletik muutuda ulatuslikumaks. Trauma korral võite tursetel hoida jahedat. Külmakompresside tegemisel on mõistlik kasutada kompressi ja naha vahel rätikut, et vältida näonaha külmakahjustusi. Leevendust võib tuua ka jahedate mittealkohoolsete jookide tarbimine.
 
Samuti võib aidata, kui sätite magamise ajaks peaaluse kõrgemaks – kõrgem peaalune vähendab põletikulise vedeliku kogunemist pea piirkonda ja turse tekkimist.
 
Murdunud hamba, proteeside või breketite korral võiks murdunud tükid säilitada ja hambaarsti juurde kaasa võtta.
 
Kui soovite infot, kuidas parandada enesetunnet pärast erinevaid raviprotseduure, külastage palun nõuannete rubriiki.

Esmaabi hambamurede korralHambaravi | Hammaste valgendamine | Breketid
Jaga seda lehte: