Kliinik32

Hambahoolduse ABC

A – Hambahari
 

  • Hambaid tuleb harjata hommikul ja õhtul vähemalt 2 minutit fluoriidi sisaldava hambapastaga.
  • Harja tuleb hoida sõrmedaga kergelt kinni nagu sulepead. Liiga tugev harjamine kahjustab igemeid.
  • Harjased peavad olema hambapinna suhtes 45-kraadise nurga all nii, et äärmine harjaste rida ulatub puhastama ka igemeserva alt. 


 Hambaaeroobika 1. osa Klassikaline hammaste pesu from HambaAeroobika on Vimeo.


B – Hambaniit
 
  •  Hambaniit aitab eemaldada bakterid sealt, kuhu hari ei ulata. Bakterid tekitavad igemepõletikku ja põhjustavad veritsevaid igemeid. Hambaniiti tuleb kasutada vähemalt kord päevas

Hambaaeroobika 2. osa Hambaniidi kasutamine from HambaAeroobika on Vimeo.

 

 
C – Keelekaabits 
 
  • Keelekaabits aitab eemaldada baktereid keele pinnalt. Vähem baktereid keelel tähendab paremat hingeõhku ning tervemat suud. 

Hambaaeroobika 3. osa Keele puhastamine from HambaAeroobika on Vimeo.Lisaks

Lisaks aitab hammaste eest hoolitseda suuvedeliku kasutamine peale hammaste pesemist ja suhkruvaba ksülitooli sisaldava närimiskummi kasutamine peale söömist.

Korralik suuhügieen vähendab hamba- ja igemehaiguste riski, hoiab hambad terved ja hingeõhu värske. Korra aastas on soovitav käia kindlasti hambaarsti juures hambaid kontrollimas ja Hammaste Sügavpuhastuses hambaid puhastamas.

Kliinik 32 hügienistid on valmis külastama ettevõtteid, asutusi ja koole, et rääkida lähemalt õigest suuhooldusest ning jagada teadmisi. Kui teil on huvi kutsuda hügienisti kõnelema enda töökohta või kooli, saatke meile palun e-kiri info@kliinik32.ee või teade otse siit.

Hambaaeroobika 4. osa Korralik suuhooldus from HambaAeroobikaon Vimeo.Oluline on alustada lapsega hambaarsti juures käimist juba esimeste hammaste tulekul. See võimaldab koheselt sekkuda juba väiksemate hambamurede ilmnemisel ning samuti aitab kujundada lapses tervislikku hambahoolduskäitumist edasiseks eluks.

 

Hambaaeroobika viiendas osas annab Hamba-Mari praktilisi nõuandeid noortele emadele, kuidas hoolitseda lapse hammaste ja suu eest. 

Hambaaeroobika 5. osa Kuidas hoolitseda lapse suu eest from HambaAeroobika on Vimeo.Hambaravi | Hammaste valgendamine | Breketid
Jaga seda lehte: