Kliinik32

Ortodontia, hammaste korrigeerimine

Ortodontilise ravi abil saab suunata ruumipuuduses olevaid hambaid sirgesse joonde, sulgeda vahesid hammaste vahel ning taastada igeme-haiguse (parodontiidi) tagajärjel nihkunud hammaste asendeid. Enne ravi alustamist viib arst läbi uuringud, mille põhjal koostab raviplaanid ning valib koos patsiendiga parima võimaliku ravilahenduse. Vajadusel valmistatakse spetsiaalsed näidised, mille pealt patsient näeb ravi lõpptulemust. Ortodontilise ravi kogumaksumus sõltub kasutatavatest breketitest ja ravi pikkusest. Keskmine ortodontiline ravi kestab 1,5 aastat ja maksab metallbreketitega ravimisel kahel hambakaarel umbes 2600-3100 eurot.
 
Eesti Haigekassa kompenseerib kuni 19. aastastel lastel raskete diagnooside korral konsultatsiooni ja ortodontilise ravi, kellel selleks on õigus, määrab ortodont esmasel ülevaatusel. Kliinik 32 peab ravijärjekorda spetsiaalselt hamabravikliinikutele mõeldud tarkvaraprogrammis Dentas. Ravijärjekorda registreerib patsiendi administraator või arst.Ravijärjekorda registreerimisel kantakse programmi järgmised andmed: patsiendi ees- ja perekonnanimi ja isikukood, vastuvõtuaeg, soovitav teenus ja mure. Ravijärjekorra lubatud maskimaalne pikkus alla 19-aastasele kindlustatud isikule ortodontilsie teenuse korral on 9 kuud.
 
Breketeid on võimalik paigaldada ka hammaste sisemistele pindadele. Sobivaim lahendus inimestele, kes ei soovi, et teised inimesed teaksid, et nad kannavad breketeid, aga siiski tahavad oma hammaste asendeid ja naeratust parandada.

Kliinik 32 kasutab Incognito süsteemi lingvaalseid breketeid. Tegemist on individuaalselt valmistatud breketitega, kogu breketsüsteem valmistatkse ainult ühe inimese jaoks. Valmistamisel võetakse arvesse iga hamba kuju ja tema eripära. Selline lähenemine teeb breketi tema kandjale võimalikult mugavaks, tagab parima ja kiirema lõpptulemuse.
 

Invisalign süsteem on uus võimalus hammaste asendite korrigeerimiseks – see võimaldab hammaste asendeid korrigeerida breketite asemel hoopis kapede süsteemi abil. Tegemist on läbipaistvate kapedega, mis järk-järgult juhivad hambad õigetesse asenditesse. Esmalt viiakse hammaste asendite korrigeerimise protsess läbi arvutis ning selle alusel luuakse virtuaalne mudel. Mudeli põhjal valmistatakse kapede süsteem, mis juhib järk-järgult kape kape haaval hambad õigetesse asenditesse. Patsient saab uue kape iga kahe nädala tagant. Ortodonti on vaja külastada 2-3 kuu tagant, ravi kestab keskmiselt 1,5 aastat. Invisalign sobib kerge ja keskmise raskusega hambumusprobleemide lahendamiseks.


 
Erinevate kaasaegsete ravivõimaluste ja Kliinik 32 teostatud ravijuhtumitega tutvumiseks, palun külastage rubriiki ravijuhtumid.Hambaravi | Hammaste valgendamine | Breketid
Jaga seda lehte: